- 3 lutego 1925 magistrat uchwalił statut i udzielił zgody na otwarcie szkoły,
- 4 lutego 1925 ministerstwo przyznało koncesję na prowadzenie szkoły,
- 10 lutego 1925 ministerstwo udzieliło pozwolenia i zatwierdziło statut,
- 15 lutego 1925 magistrat wystąpił z prośbą o mianowanie Józefa Reszczyka na kierownika szkoły.
